گزارش رويداد "بررسی دلايل شکست استارتاپ ها"

استارت آپ همتارو

مرکز همايش های الزهرای دانشکده مديريت دانشگاه شهيد بهشتی روز دوشنبه نهم آذر ماه جاری (98)، ميزبان رويدادی جذاب و کاربردی تحت عنوان بررسی دلايل شکست استارتاپ ها بود. اين رويداد با همکاری مشترک انجمن علمی کارآفرينی دانشکده مديريت و جمعی از فارغ التحصيلان رشته ی کارآفرينی دانشگاه برگزار گرديد. اين رويدا از چهار بخش اصلی تشکيل شده بود که در بخش ابتدايی، علی رضا رضايی عارف، يکی از نوابغ کارآفرينی کشور و چهره ی دوست داشتنی اين حوزه از رموز موفقيت و فعاليت های جديد خود برای حضار و دانشجويان، پرده برداشت. عارف مؤسس و مدير سايت يابنده است که رسالت اصلی آن رساندن مدارک و اشياء گم شده مردم به دست آنها است. علاوه بر آن وی ده ها مورد اختراع ثبت شده دارد که شماری از آنها را به مرحله تجاری سازی رسانيده است.
در بخش دوم رويداد دکتر محمد رضا زالی عضو هيئت علمی دانشگاه تهران و رياست اسبق دانشکده کارآفرينی اين دانشگاه و نماينده سازمان جهانی ديدبان کارآفرينی در ايران، دقايقی را پيرامون مباني و وضعيت کارآفرينی در کشور به گفتگو پرداختند.
بخش سوم برنامه نشستی بود با حضور چهار ميهمان در حوزه های مختلف کارآفرينی کشور که در اين نشست، دلايل اصلی عدم موفقيت بسياری از استارتاپ ها مورد تحليل و برسسي قرار گرفت.
ميهمانان اين بخش از برنامه:
- خانم دکتر مينا مهرنوش، عضو هيئت علمي دانشگاه تهران و مدير عامل اسبق اپراتور رايتل و مشاور اقتصادی، مالی و بازاريابی بسياری از سازمان های کشور (داور مسابقه تلوزيونی ميدان پخش از شبکه 3 سيما)
- خانم مرجان هوشيار، دبير انجمن زنان کارآفرين کشور و فعال در حوزه کسب و کار های ساختمانی
- دکتر امير حسين اسدی، مشاور و مدرس کارآفرينی، عضو هيئت علمی دانشگاه اقبال لاهوری و مدير و مؤسس چندين شتاب دهنده و شرکت های فعال در عرصه کارآفرينی (داور مسابقه تلوزيونی ميدان پخش از شبکه 3 سيما)
- خانم راحله ميلادی، مؤسس استارتاپ ساناپی و مدير شتاب دهنده تيک، بودند
در اين بخش از سمينار، مشکلات مربوط به بازار، بازاريابی و بازار سازی حوزه استارتاپ ها به کارشناسی خانم مهرنوش، موارد مربوط به مديريت منابع انسانی و فعاليت های تيمی توسط خانم هوشيار، موارد مربوط به سرمايه و موارد مالی استارتاپ ها توسط آقای اسدی و مسائل مربوط به مشارکت و نحوه تعامل استارتاپ ها با شتاب دهنده ها و سرمايه گذاران، با خانم ميلادی، مورد تحليل و بررسی قرار گرفت.
در بخش انتهايی برنامه فرصتی در اختيار حضار و دانشجويان قرار گرفت تا سؤالات آنها از کارشناسان مدعو پرسيده شود.
از ميهمانان ويژه اين برنامه مي توان به پروفسور حسن باهر چهره علمی ماندگار کشور در حوزه زمين شناسی و دکتر فاضل نظری شاعر غزل سرای بی بديل کشور و معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد که در خلال برنامه دقايقی به گفتگوی اين عزيزان با حضار اختصاص يافت. بعد از پايان بيانات دکتر نظری در مورد کارآفرينی در حوزه فرهنگ، ايشان با اصرار کادر اجرايی و حضار، يکی از غزل های سروده خودشان را به زيبايی هر چه تمام برای مخاطبين برنامه اجرا نمودند که با استقبال پرشور حاضرين، مواجه گرديد.
در نهايت با اهداء لوح های تقدير از طرف اساتيد کار آفرينی دانشگاه، دانشجويان و فارغ التحصيلان برگزار کننده رويداد به ميهمانان مدعو، اين رويداد به پايان رسيد.

تیم خبری ایکانو
حسین فرد

  1. دوست گرانقدر با سلام؛ خواهشمند است جهت تماس سریع با شما، مشخصات خود را در فرم زیر وارد نموده تا دوستان ایکانویی در اولین فرصت با شما ارتباط برقرار نمایند.
  2. نام و نام خانوادگی*
   ورودی نامعتبر
  3. آدرس ایمیل*
   ورودی نامعتبر
  4. شماره تماس*
   ورودی نامعتبر